Built Environment
7 okt 2025
Frictie wordt synergie: klimaatadaptatie en mitigatie op één lijn
De korte en lange termijn staan vaak haaks op elkaar. Hoe kunnen we de 'gemiste' kansen voor de gebouwde omgeving benutten?
22 mei 2024
‘Nederland moet af van het Calimero-complex rond verduurzamen’
Hoe zorgen we voor voldoende water en koelte tijdens extreme hittegolven en hoe houden we onze voeten droog bij hevige regenval? Klimaatadaptief bouwen moet steden weerbaarder maken voor extreme weersomstandigheden. Maar er is meer nodig.
30 okt 2023
De bloemetjes en de bijtjes verdienen meer aandacht. Dit is waarom
Honingbijen kennen we vooral van imkers. Maar juist in het wild zijn honingbijen van onschatbare waarde voor biodiversiteit. Om de wilde bij meer ruimte te geven, zijn innovatieve nesten ontwikkeld.
18 jul 2023
Extreme hitte in steden? Deze innovaties helpen ons uit de brand
Extreme hitte in steden, het is in Europa aan de orde van de dag. Wat kunnen we doen om de hitte dragelijk te houden?
20 okt 2022
Zet klimaatoverlast om in kansen
Om over na te denken: klimaatproblemen beëindigen we alleen met integrale oplossingen. “Het klinkt abstract maar tegelijk ook heel logisch.”